Imieniny: Agnieszka, Amelia, Szymon
wtorek 20 kwietnia 2021

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

Sobotni standardowy wieczór, czyli ulubione jazzowe standardy

Plakat ze zdjęciami artystów.
Data: 
19/09/2020 18:00
Miejsce: 
Ośrodek Kultury ul. Starzyńskiego 21 Warszawa-Wesoła
Organizator: 
Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Koncert w wykonaniu Agaty Bartłomiejczyk i Jana Jareckiego. Obowiązują zapisy od 14 września pod nr tel. 22 773 55 99.

Zapraszamy na koncert, podczas którego będziemy mieć okazję usłyszeć kilkanaście standardów jazzowych w wykonaniu Agaty Bartłomiejczyk – wokal oraz Jana Jareckiego – piano. Artyści wprowadzą nas w niepowtarzalny klimat. W programie m.in.  As Time Goes ByThe Lady Is A Tramp oraz Over The Rainbow. Większość tych utworów powstała w latach 30' oraz 40' ubiegłego wieku, ale wciąż są chętnie grane i śpiewane przez współczesnych artystów (Tony Bennett, Diana Krall, Michael Bublé).

Zachęcamy do spędzenia sobotniego wieczoru z twórczością George'a Gershwina, Duke'a Ellingtona, Richarda Rodgersa oraz innych kompozytorów minionego stulecia.

Agata Bartłomiejczyk – wokalistka klasyczna i jazzowa, aktorka scen muzycznych, instruktor śpiewu. Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, w klasie śpiewu mgr Doroty Szostak-Gąski. Ukończyła studia licencjackie oraz magisterskie na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie śpiewu solowego dr Danuty Dudzioskiej-Wieczorek. Na scenie kreowała takie postacie jak: Polly w Operze za trzy grosze K. Weilla w reżyserii Andrzeja Ferenca, Frau Reich w Wesołych Kumoszkach z Windsoru O. Nicolaia w reżyserii Renaty Redo-Dobber, Jou-Jou w Wesołej Wdówce F. Lehára w reżyserii Zbigniewa Maciasa oraz  Zjawa w Campi – Życie sopranem wyśpiewane w reżyserii Marioli Zagojskiej. Nagrała trzy płyty z lubelskim chórem Kasjopea jako solistka: Kasjopean, Lubelski Tryptyk Styczniowy oraz Oratorium o mieście Lublinie. W swoim repertuarze posiada liczne arie, pieśni i cykle pieśni, ze szczególnym uwzględnieniem partii tytułowej Carmen G. Bizeta. Ponadto dobrze odnajduje się w muzyce operetkowej, a także musicalowej. Jednak w wolnych od opery chwilach Agata kocha śpiewać jazz, który zdobył jej serce na długo przed muzyką klasyczną.

Jan Jarecki pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie w 2014 r. Od 2015 r. student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m. in: Maja Biesek Quartet, Paulina Porszke Septet, Mietek Musiał Swinging Band, Loveina, bluesowym kwartecie Adama Bartosia z Lublina, tematycznych: Ewa Demarczyk - List do Czarnego Anioła, Tribute to Maanam. Oprócz tego pianista teatralny i kompozytor muzyki do spektakli. Współpracuje z Big Bandem AM oraz Jan Konop Big Band. Miał okazję występować pod batutą prof. L. Kułakowskiego, dr A. Tomaszewskiej, Sz. Sutora i innych. Bierze udział w nagraniach płytowych oraz koncertuje. Nagrody: X RCK PRO JAZZ 2019 w Kołobrzegu - nagroda indywidualna za prezentowane kompozycje z JAH Trio Blue Note Poznań Competition 2019 - wyróżnienie w kategorii zespołowej z JAH Trio.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu warszawskich domów kultury „Nadajemy Kulturę” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury („Kultura-Interwencje 2020”).

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Events of the day 10 kwiecień 2021 (sobota)
11
12
13
14
15
16
Events of the day 17 kwiecień 2021 (sobota)
18
19
20
21
22
23
Events of the day 24 kwiecień 2021 (sobota)
25
Events of the day 26 kwiecień 2021 (poniedziałek)
Events of the day 27 kwiecień 2021 (wtorek)
Events of the day 28 kwiecień 2021 (środa)
Events of the day 29 kwiecień 2021 (czwartek)
Events of the day 30 kwiecień 2021 (piątek)
Np. 20/04/2021
Np. 20/04/2021