Imieniny: Maurycy, Ignacy, Tomasz
niedziela 22 września 2019

Pogoda

100 lat niepodległej Polski

08/03/2019

Wodny piknik

zielono-niebieskie tło, kropla wody

Światowy Dzień Wody w Multimedialnym Parku Fontann!

Wodociągi Warszawskie zapraszają na piknik ekologiczny, który odbędzie się w sobotę, 23 marca 2019 r. na podzamczu przy Multimedialnym Parku Fontann.  Początek imprezy o 11:00. W programie: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, spotkanie z ekspertami MPWiK oraz występy artystyczne.

Podczas pikniku na dzieci i młodzież czekają liczne gry i konkursy związane z wodą m.in. budowanie wieży ciśnień, składanie instalacji wodociągowych oraz układanie z puzzli obiektów MPWiK, gry zręcznościowe oraz spotkanie z Panem Kropelkiem oraz Klozeciakiem - maskotkami MPWiK. Na przykładzie ogrodów w słoikach, wytłumaczymy, na czym polega zjawisko retencji,  pokażemy także, jak wygląda woda pod mikroskopem.

Nie zabraknie także atrakcji na scenie - naszych najmłodszych gości zapraszamy do udziału w interaktywnym przedstawieniu w wykonaniu Teatru Naukowego SOHO, a podczas pikniku będziemy się bawili przy piosenkach z musicalu „Deszczowa piosenka” oraz podczas koncertu gry na dzbankach, butelkach i bębnach napełnionych wodą. Czas umilą także: pokazy iluzji, baniek mydlanych i gimnastyki artystycznej.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przed 27 laty przez Organizację Narodów Zjednoczonych i jest obchodzony 22 marca. Ideą obchodów jest podkreślenie roli wody w naszym życiu i dostępu do jej zasobów.  Co roku Światowy Dzień Wody jest obchodzony pod innym hasłem , a w tym roku jest to: Leaving No One Behind (Human Rights and Refugees).