Imieniny: Agnieszka, Amelia, Szymon
piątek 20 kwietnia 2018

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

17/03/2017

Szkolenia dla przedsiębiorców

Szkolenia dla przedsiębiorców

Miasto po raz kolejny organizuje bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców oraz osób planujących uruchomić własny biznes. Można uzyskać informacje na temat procedur czy dodatkowego finansowania, a także dowiedzieć się jakie prawa i obowiązki spoczywają na właścicielach firm.

Wykłady organizowane są cyklicznie i odbywają się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna (CPS), przy ul. Smolnej 4. Prowadzone są m.in.: przez ZUS, Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Urząd Patentowy, Mazowiecką  Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych czy Krajową Izbę Gospodarczą.

Podczas szkoleń można zupełnie za darmo otrzymać wsparcie merytoryczne w wielu aspektach dotyczących własnej firmy. Przedsiębiorcy i osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą, mogą uzyskać informacje w jaki sposób założyć własny biznes i jak pozyskać środki na jego funkcjonowanie, w tym także ze wsparcia UE. Ponadto doświadczeni eksperci udzielają informacji nt. zasad rozliczania się i płacenia składek. Na miejscu można również skorzystać z możliwości założenia konta PUE (Platforma Usług Elektronicznych).

Cykliczne wykłady i szkolenia, jakie odbywają się w CPS, są jednym z instrumentów wsparcia przedsiębiorczości. Początkujący przedsiębiorcy mogą tu skorzystać przede wszystkim ze wsparcia infrastrukturalnego – wynająć biurko lub pokój po preferencyjnych stawkach, skorzystać z darmowych sal szkoleniowych, czy otrzymać pomoc w rejestracji działalności gospodarczej. Do działającego z sukcesem od kilku lat CPS, w zeszłym roku dołączył kolejny inkubator – Centrum Kreatywności Targowa, dedykowany sektorowi kreatywnemu, do którego niedawno wprowadzili się najemcy.

plakat szkolenia dla przedsiębiorców