Imieniny: Alfred, Elżbieta, Maksymilian
piątek 14 sierpnia 2020

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

28/05/2020

Konkurs

konkurs Warszawa w kwiatach i zieleni!

Rusza 37. Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni”!

Trwa 37. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”! Zgłoszenia do konkursu można wysyłać do 3 lipca. Formularz konkursowy znajdują się na stronie internetowej www.warszawawkwiatach.pl. 

Przez cały okres naboru do Konkursu można brać udział w licznych wydarzeniach. Ze względu na pandemię wszystkie będą odbywały się w formule online na profilu „Warszawa w kwiatach” na Facebooku. 29 maja Emilia Jasińska, specjalistka od plecenia makram w filmiku instruktażowym pokaże różne metody splotów makramowych donic, dzięki którym można lepiej eksponować roślinność i optymalizować przestrzeń na balkonie i w ogrodzie. 4 czerwca Mateusz Sajdak, projektant i ogrodnik z dwudziestoletnim doświadczeniem, podczas internetowego webinaru opowie, jak dobierać i pielęgnować rośliny, by stworzyły najpiękniejszy kwitnący ogród niezależnie od ilości przestrzeni jaką się ma do dyspozycji. A 26 czerwca Weronika Warchol, prowadząca konto na Instagramie Warsawgardener, podczas spotkania transmitowanego live pokaże jak niezależnie od ilości posiadanego miejsca, czyli zarówno w ogródku jak i na balkonie, stworzyć piękny i praktyczny ogródek z roślinami jadalnymi i warzywami.

W stworzeniu wymarzonego ogrodu pomoże wyjątkowa Ogrodnicza Ekipa Pomocnicza, która w weekend 6-7 czerwca będzie wspierać w pracach ogrodowych osoby najbardziej tego potrzebujące. Uruchomiona zostanie także specjalna Roślinna Linia Ratunkowa – dwa razy w tygodniu będzie dyżurował tam specjalista z dziedziny ogrodnictwa, który odpowie na wszelkie pytania związane z pielęgnacją roślin. Na profilu Konkursu na Facebooku będzie także nadawać „Zielona Warszawa TV”, w której w cyklu wywiadów na żywo znani warszawiacy opowiedzą o swoich ogrodach, balkonach oraz o tym, jak dbają o naturę.

 

Warszawa w kwiatach i zieleni.