Imieniny: Maurycy, Ignacy, Tomasz
wtorek 22 września 2020

Pogoda

Urząd Dzielnicy Wesoła

02/01/2020

Choinki

choinki w doniczkach

Co zrobić z choinką?

Rozpoczęła się zbiórka poświątecznych, naturalnych choinek realizowana w ramach akcji „Ciepło z natury”.

Zachęcamy warszawianki i warszawiaków do oddawania choinek w donicach. Drzewka, gdy nie będą potrzebne już w domach mogą służyć także po świętach – zostaną posadzone w dzielnicowych parkach i miejskich lasach. Iglaki będą odbierane spod domów mieszkańców.

Mieszkańcy mogą zostawić świąteczne drzewko w punkcie zbiórki odpadów wielkogabarytowych 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru. Tegoroczna akcja obejmuje wszystkie dzielnice. Operatorzy odbierają drzewka, które są oczyszczone z ozdób, lampek i folii. Warszawiacy mogą też osobiście dostarczyć choinkę do składu recyklingowego przy ul. Księcia Ziemowita 29. Zostaną przekazane dzielnicowym Zarządom Gospodarki Nieruchomościami i Zarządowi Dróg Miejskich oraz Lasom Miejskim. Zakupione przez warszawiaków i warszawianki drzewka wzbogacą miejskie tereny zieleni nadal produkując tlen i pochłaniając zanieczyszczenia.

Można równiez osobiście przekazać doniczkowe świerki leśnikom. Najbliższy punkt zbiórki Lasów Miejskich-Warszawa otwarty będzie w sobotę, 25 stycznia w siedzibie Lasów Miejskich – Warszawa przy ul. Korkowej 170A (Wawer).

Przydadzą się także ścięte choinki, które zostaną wykorzystane do wytworzenia wysokoenergetycznej zielonej energii, wykorzystywanej do produkcji prądu. Akcję „Ciepło z natury” organizuje m.st. Warszawa wraz z firmą Segromet.

przygotuje choinkę i oddaj po świętach. Umieć choinkę przy pojemniku na odpady wielkogabarytowe. Firma odbierająca odpady w danej dzielnicy zabierze twoja choinke, która zostanie przetworzona na biomas. Choinki z korzeniami w donicznkach, będa sadzone na terenie Warszawy.